Kuchynské linky

Kuchyňa je srdcom každého obytného priestoru. Je to miesto kde sa stretávame s rodinou, našimi najbližšími a priateľmi. Niekedy si ani neuvedomujeme koľko času strávime práve v tomto priestore. A práve preto medzi hlavné zásady firmy ROB design patrí venovať rovnakú pozornosť celkovému vzhľadu ako aj detailom.

Každý z nás máme o svojej vysnívanej kuchyni vlastné predstavy, ale v podstate nám všetkým ide o to isté, aby sme sa vo svojej kuchyni cítili čo najlepšie a aby všetko malo svoje miesto. Preto je dôležité aby ste pri návšteve v našom kuchynskom štúdiu mali zo sebou pôdorys priestoru a dodržali niektoré základné zásady rozmiestnenia inštalačných sieti /voda, plyn, odpady, prípojky elektriny/.

Firma ROB design Vám preto ponúka nákres rozmiestnenia týchto prípojok, ktorý Vám pomôže predísť problémom pri následnej montáži a návrhu Vášho kuchynského nábytku.

Legenda k obrázku:

1. Odpadová rúra – priemer 40cm
2. Prívod teplej a studenej vody osadený rohovým ventilom na stojanovú batériu 3/8“ pri osadení umývačky riadu dodať „T“ ventil a ventil 3/4“.
3. Zásuvka na 230V pre zapojenie umývačky riadu, zásuvku vždy umiestňujeme po pravej alebo ľavej strane umývačky, nikdy nie za umývačku riadu. Prívod vody ako aj odpad pre umývačku riadu je napájaný z drezovej skrinky (napojenie na drez). Ak má umývačka vlastný prívod vody, musí byť vo vedľajšej skrinke (! Za umývačkou riadu nesmú byť žiadne rozvody, káble, potrubia, el. zásuvky atď.)
4. Plynový uzáver musí byť prístupný mimo priestoru sporáku
5. El. prívod 230/400V pre sporák (dimenzovaný na 11KW odber), rozvodná krabica, alebo kábel max. dĺžky 150cm
6. Zásuvka 230V na zapojenie el. rúry ktorá je kombinovaná s plynovou varnou doskou (zásuvku umiestňujeme napravo, alebo naľavo od el. rúry, nikdy nie priamo za ňou!)
7. El. zásuvka 230V pre vstavanú rúru
8. El. zásuvka 230V pre vstavanú mikrovlnnú rúru
9. El. zásuvka 230V pre vstavanú chladničku, mrazničku
10. El. zásuvka 230V pre podvesný odsávač pár
11. El. zásuvka 230V pre vstavaný odsávač pár (problém odťahu pary a jeho vyústenia konzultujte s predajcom)
12. El. zásuvka 230V pre skrinku s osvetlením (umiestniť podľa výšky horných skriniek)
13. Vypínač pre skrinku s osvetlením
14-15. Zásuvka a vypínač pre osvetlenie hornej rampy
16. El. zásuvka 230V pre drobné spotrebiče (minimálne 20cm od vody a neumiestňovať za (nad) varnú dosku
17. El. zásuvka 230V pre komínový odsávač pár